FÔRHEST

Fôrhest i vinterferieuka:
Du bør kunne hente hesten inn selv, sale på selv. Og være selvstendig i ridning. Det er i utgangspunktet ingen undervisning fra instruktør.
Vi vil alltid stå på hestens side, og kan derfor si nei til leie av fôrhest dersom vi mener at sikkerheten eller forholdene ikke er gode nok.
Disse dagene er åpent for å ha hest:
Onsdag 18.februar
Torsdag 19.februar
Fredag 20.februar
Lørdag 21.Februar
Søndag 22.Februar
Stallen er åpen mellom kl. 10.00 til 14.00.
Hesten er ''din'', de dagene du har bestilt. Du får da kjenne på de oppgavene det kan medfølge å ha hest.
Ansvars oppgaver er:
- Møkke en hesteboks.
-ta inn en halv trillebår flis i boksen.
-se over drikkekar og fôrkrybbe. Rengjøres.
- Stelle hesten før ridning
-Ridning på maks 50 minutter, i ridehallen. (sprang tillates ikke)
Det er kun 1 arbeidsøkt på hesten pr.dag.
-stelle hesten etter arbeidsøkt, tilby den vann.
-stelle hesteutstyret som har blitt brukt i arbeidsøkten.
-koste stallgulv, rydd opp etter deg.
Det koster kr.300,- pr dag for å ha en hest på fôr. Det refunderes ikke dersom du ikke kan komme på fastsatt dag. Det kan gjøres avtale om å ta igjen dagen. Ved sykdom skal du gi Tilde beskjed, at du ikke kommer til avtalt dag.
Dersom valgt hest blir syk/halt, vil du få tilbud om en annen ledig hest.
Det sendes faktura i forkant etter påmelding, faktura må være registrert betalt, før du starter med fôrhest.
Disse hestene er tilgjengelig for fôravtale, Du kan velge kun 1 hest men ha ett andre ønske dersom noen andre var før deg i valget.
-Sølvfax- ikke ledig onsdag og torsdag
-Kaja -
-Hervar- ikke ledig onsdag
-Heljar-
-Ada- ikke ledig lørdag
-Vina
-Saga
-Doffen
-Nor -
-Cortina-
-Frigg- ikke ledig torsdag og fredag.
-Trausti
-Kvistur
-Globlæsi- ikke ledig denne uka
-Blakka-
-Tinna- ikke ledig onsdag
Det er kun du som fôr rytter som får sitte på hesten.

